Biz Kimiz?

SAT-7, 1995 yılında Ortadoğu’da farklı Hristiyan mezhebi ve kiliselerini temsil eden 20 girişimci tarafından kurulmuş ve 1996 yılının Mayıs ayında Hotbird (Eutesat) uydusundan yayın yapmaya başlamış olan bir televizyon grubudur. Grup, şu anda Nilesat uydusu üzerinde SAT-7 ARABIC (Arapça yetişkin kanalı) ve SAT-7 KIDS (Arapça çocuk kanalı); Hotbird uydusu üzerinde SAT-7 PLUS, (Arapça genel yayın) SAT-7 PARS (Farsça genel yayın) ve Türksat üzerinde SAT-7 TÜRK (Türkçe genel yayın) kanallarını kapsamaktadır. SAT-7 Organizasyonu bünyesinde 160 kişi çalışmaktadır. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerden Mısır’da 52, Lübnan’da 21, Uluslararası Ofisimizde 37, ABD ofisimizde 35, Türkiye ofisimizde 15 kişi bulunmaktadır. Mısır ve Lübnan’daki stüdyolarımız kendi yapımlarımızın yanında, bölgede ki stüdyo ihtiyacını gidermek amacıyla da hizmet vermektedir.

SAT-7, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür. Belirli bir mezhebin değil tüm Hristiyan mezheplerinin görüşlerini yansıtan bir yayın anlayışına sahiptir. SAT-7, herhangi bir dini, Hristiyan mezhebini ya da geleneğini eleştiren programlara asla yer vermez.

SAT-7 diğer görüşlere saygı duymaksızın belli bir teolojik fikri destekleyen programlar yayınlamaz ve birbirinden farklı teolojik görüşlerin hiçbirinin küçümsenmemesini teminat altına almaya büyük özen gösterir.

SAT-7, siyaset konusunda tamamen yorumsuzdur.

İletişim Formu

TEPE MEDYA YAYINCILIK A.Ş.

Adres: Kadıköy / İstanbul
Telefon: +90 216 340 10 07
GSM: +90 543 731 01 40
Email: info@sat7turk.com